Može li se Osijek vratiti u život?

Može li se Osijek vratiti u život?

Kraj sezone sve je bliže, a za Osijek ona spada među one koje će navijači najradije što prije zaboraviti. Nakon neugodnog poraza od Vukovara 1991, ali i pobjede Istre 1961 protiv Slaven Belupa, Bijelo-plavi su se našli u situaciji koja prijeti upisom najlošijeg plasmana u povijesti kluba u HNL-u.

Naime, Osijek nikada nije završio sezonu ispod osmog mjesta. Upravo su tu poziciju zauzimali čak devet puta, od čega pet puta u posljednjih petnaest godina. Posebno se pamti razdoblje kada su tri sezone zaredom (2013./14., 2014./15. i 2015./16.) zaključili kao osmoplasirani – u vrijeme kada se klub borio za vlastitu stabilnost. Upravo ta sezona 2015./16. ostala je upamćena kao dosad najlošiji doseg.

Ove godine još postoji tanka nada da bi se taj scenarij mogao izbjeći i dohvatiti barem osmo mjesto. No, prije bilo kakvih kalkulacija, Osijek još uvijek nije osigurao ni devetu poziciju koja garantira ostanak u ligi. Slaven Belupo i Gorica trenutno bježe šest bodova, ali nisu nedostižni – pod uvjetom da Osijek maksimalno odradi završnicu prvenstva.

Raspored ide u prilog toj ambiciji jer će u posljednja tri kola igrati upravo protiv izravnih konkurenata. Ipak, prioritet je jasan: pobjeda protiv Istre 1961 ove nedjelje. U kombinaciji s eventualnim porazom Vukovara 1991 na Rujevici dva dana kasnije, Osijek bi time i matematički osigurao ostanak u elitnom razredu hrvatskog nogometa.

Tek nakon toga, Bijelo-plavi mogu razmišljati o spašavanju sezone i izbjegavanju neugodnog povijesnog rekorda.

Tagged: